1

MIĘDZYNARODOWY KONKURS
INTERPRETACJI MUZYCZNEJ
im. Wandy Wiłkomirskiej

Kontakt:. tel.
(16) 67 18 248
. tel.kom.
606 512 009
. fundacja@sonore.com.pl. andwaw1@wp.pl



Powrót
Patronat honorowy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl
Starosta Powiatu Przemyskiego Jan Pączek








Dofinansowanie - fundatorzy nagród

Starostwo Powiatowe
w Przemyślu

Urząd Gminy
w Krasiczynie

Mieczysław Kuźmiński - Przewodniczący Rady Fundaci SONORE Andrzej Wawrzyniuk - Prezes Zarządu Fundacji SONORE








Organizator
FUNDACJA SONORE - KRS 0000439859

37-700 Przemyśl ul. Seweryna Goszczyńskiego 8/13
Numer konta : PKO BP Przemyśl 09 1020 4274 0000 1502 0057 4954







współorganizatorzy:
Urząd Gminy w Krasiczynie
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki "ZAMEK"
POLCARGO-MEDYKA




Przekazując 1.5% podatku na konto FUNDACJI SONORE
- przyczyniamy się do ufundowania nagród laureatom tego konkursu
oraz wsparcia i promocji utalentowanych artystów muzyków.
Działalność fundacji opiera się na środkach zebranych od darczyńców. Wszyscy członkowie fundacji pracują społecznie, a zebrane środki w 100% przekazywane są na cele statutowe. W ramach posiadanych środków fundacja może m. in. przyznawać nagrody, pomoc finansową, stypendia dla laureatów organizowanych lub współorganizowanych festiwali i konkursów muzycznych oraz muzycznie utalentowanej młodzieży.







  • O konkursie
  • Regulamin konkursu
  • Elektroniczny formularz zgłoszenia
  • Tabele wyników
  • FILMY
  • Galeria
  • Kontakt






  • Patronat honorowy:

    Ministerstwo

    Ministerstwo Kultury i Dziedziictwa Narodowego

    Urząd Marszałkowski - Rzeszów
    Martszałek Województwa Podkarpackiego
    Władysław Ortyl

    Starostwo Powiatowe  -  Przemyśl
    Starosta Powiatu Przemyskiego
    Jan Pączek





    Współpraca:
    Uząd Gminy - Krasiczyn   
    Urząd Gminy w Krasiczynie

       
    POLCARGO MEDYKA

       
    Przemyskie Centrum
    Kultury i Nauki
    ZAMEK



       
    Bank Spółdzielczy
    w Żurawicy


       
    Drukarnia "SAN-SET"

       
    Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji
    sp. z o.o. w Przemyślu





    Patronat medialny











    Laureaci 2016
     Marciniak Malwina
    Marciniak Malwina
    -fortepian- (Polska)
    MISTRZ INTERPRETACJI MUZYCZNEJ 2016
    X Międzynarodowego Konkursu Interpretacjii Muzycznej
    (I miejsce w kategorii III)


     Sleptsova Anastasia
    Sleptsova Anastasia
    -dulcimer- (Białoruś)
    MŁODY MISTRZ INTERPRETACJI MUZYCZNEJ 2016 X Międzynarodowego Konkursu Interpretacjii Muzycznej
    (I miejsce w kategorii II)


    Jokiel Weronika
    Jokiel Weronika
    -flet- (Polska)
    MAŁY MISTRZ INTERPRETACJI MUZYCZNEJ 2016 X Międzynarodowego Konkursu Interpretacjii Muzycznej
    (I miejsce w kategorii I)

    BLASKI I CIENIE
    Międzynarodowego Konkursu Interpretacji Muzycznej (MKIMuz)

    Międzynarodowy Konkurs Interpretacji Muzycznej stworzyłem z myślą o godnym i uczciwym traktowaniu uczniów i nauczycieli uczestniczących w tym konkusie. W 1992 roku stworzyłem i organizowałem w naszej szkole - Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej , na którym jako pierwszy zastosowałem wyświetlanie ocen jurorów na bierząco po występie każdego uczestnika do publicznej wiadomości wykorzystując do tego celu dostępny na rynku 8 bitowy komputer ATARI o pamięci 64 kilobajty z wbudowanym na stałe językiem programowania BASIC ATARI , w którym napisałem program obsługujący pierwsze edycje festiwalu, starając się w ten sposób zapewnić uczestnikom obiektywną ocenę. Konkurs ten organizowałem społecznie przez 10 lat poświęcając tysiące godzin pracy na programowanie komputera i organizację konkursu. Po tym czasie w podstępny sposób odebrano mi organizację tego konkursu i starano się pozbawić mnie mojego wkładu pracy i praw autorskich na rzecz mgr D. Baszaka, którego szykowano na dyrektora szkoły.

    Dyrektor szkoły w której pracowałem (ZPSM w Przemyślu) dr Antoni Guran ciągle mnie dyskryminował, poniżał i zastraszał, dążył do zwolnienia z pracy.
    Przed moim zwolnieniem z pracy dyr A. Guran zorganizował obserwacją moich lekcji i ocenę pracy. W tym celu zatrudnił 2 konsultantów prof. J. Pichurę (byłego nauczyciela obecnego dyrektora ZPSM w Przemyślu mgr D Baszaka) i prof. K. Barana ( Kolegę ze szkoły obecnego dyrektora ZPSM w Przemyślu mgr D. Baszaka ) - Rektora UM w Warszawie. Obaj profesorowie w swoich opiniach zmyślili i napisali na mnie wszystko co najgorsze, nie było ani jednego pozytywnego słowa - potwierdzając wiarygodność własnymi tytułami i nazwiskami. Istna parodia. Czytając te opinie pojawia się uśmiech na twarzy i nasuwa pytanie czy pisali to rzeczywiście profesorowie czy jakaś zołza. Panowie Profesorowie gdzie wasz honor, gdzie wasza godność osobista? Przynosicie wstyd i hańbę waszym uczelniom i tytułom. Wiem, że zrobiliście to na zlecenie i mieliście za to zaplacone z pieniędzy podatników. Opinie te zostaną na zawsze w moich aktach niszcząc mi nawet najmilsze wspomnienia i zdrowie. Przemek
    (KLIKNIJ) Specjalnie dla profesorów dedykuję kilka utworów w wykonaniu moich uczniów. Na filmie mój uczeń z liceum, którego uczyłem od zera przez 11 lat.

    Mam 48-letni starz pracy i 70 lat życia. Trudno było by mi zatrudnić się w innej szkole w innym mieście ze względu na wiek i opinie wystawiome przez "profesorów". Temu więc służy ocena pracy nauczyciela. Muszę jeszcze tu wspomnieć o kulturze i poszanowaniu starszych nauczycieli przez dyrekcję ZPSM w Przemyślu. Na pożegnaie w moim kierunku nie padło ani jedno słowo podziękowania z ust dyrekcji za to wszystko co zrobiłem dla szkoły. Za 48 lat pracy nie wręczono mi nawet suchego płatka róży.

    Dla szkoły i Kraju zrobiłem bardzo dużo.
    Moi uczniowie zajmowali czołowe miejsca na różnego rodzaju konkursach i przesłuchaniech. Za swoje osiągnięcia odznaczony zostałem w 1994 roku Brązowyn, a w 1999 roku Złotym Krzyżem Zasługi. Zaczęło to przeszkadzać dyrekcji w związku z tym zaczęto mi przydzielać uczniów wogóle nie nadających się do kształcenia w szkole muzycznej. Kształcenie ich pokrywał oczywiście budżet państwa.

    Stworzyłem Międzynarodowy Konkurs Interpretacji Muzycznej im. Wandy Wiłkomirskiej, którwgo I edycja odbyła się w 2007 roku. Od początku Konkurs ten chciałem organizować w naszej szkole lecz dyrektor nie wyraził zgody.
    Konkurs posiada bardzo wysokie walory artystyczne i pedagogiczne. Zapraszamy i umożliwiamy kontakt uczestników i nauczycieli z najwybitniejszymi zapomnianymi światowej slawy artystami, którzy rozsławiali Polskę na świecie (np. prof. Wanda Wiłkomirska, prof. Lidia Kozubek i inni ). Staramy się docenić wiedzę i umiejętności nauczyciela. Umożliwiamy każdemu nauczycielowi uczestniczenie w jury i ocenianie uczestników wraz z najwybitniejszymi pedagogami.
    W ramach konkursu organizuję lekcje mistrzowskie z najwybitniejszymi artystami.

    W organizację poza olbrzymim wkładem pracy społecznej dodaję środki finansowe na funkcjonowanie konkursu i nagrody z własnych poborów nauczycielskich. MKIMuz jest imprezą zapewniającą najwyższy stopień obiektywności oceniania. Sądzę, że właśnie o to chodzi wszystkim uczestnikom konkursu. Dla nich to poświęcam swój czas i pieniądze.
    W czasie moich lat pracy wielokrotnie zetknąłem się z nieuczciwymi praktykami jurorów na różnych konkursach i przesłuchaniach. Uczniowie i nauczyciele wkładają wiele wysiłku aby przygotować repertuar na konkretną imprezę a po ogłoszeniu wyników spotyka ich wielkie rozgoryczenie. W komisji oceniającej często trwają rozgrywki o poszczególne lokaty uczestników kosztem jakości wykonania. Często jurorzy kierują się nazwiskiem uczestnika, nauczyciela, szkołą itp. Głośne było że uczeń X musi wygrać gdyż burmistrz obiecał mu kupić instrumant. Zasiadałem kiedyś w jury, gdzie profesor przewodniczący jury przedstawiał swoje propozycje miejsc a pozostali członkowie siedzieli cicho aby się nie narazić mimo tego że ich punktacja wyglądała nieco odmiennie.
    Okazuje się że jest to dość częsty proceder. Zachęcam wszystkich do obejrzenia filmu w reżyserii Wiesława Saniewskiego "Wygrany" produkcji - Polska/USA/ Szwajcaria, gdzie w jednej ze scen były juror konkursu rozmawia z uczestnikiem przedstawiając mu dlaczego nie wygrał konkursu mimo tego że był najlepszy.
    Mając na uwadze wszelkie możliwe słabości ludzkie stworzyłem regulamin oceniania zapewniający jak największą obiektywność i zastosowałem go na Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Muzycznej.

    A oto jak oceniano na 17 Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej, który odbył się w dniach 10-13 grudnia 2008 oku. Dyrektorem konkursu był mgr D. Baszak. W jury zasiadało 5 profesorów z różnych krajów. Zadziwiająca jest wyjątkowa zgodność ocen.

    Poniżej przedstawiam tabele kategorii muzyki rozrywkowej.

    Lp. Dane osoby J1 J2 J3 J4 J5 Średnia
    1 DWOOTHO AM Katowice 5,6 5,7 5,7 5,4 5,5 5,6
    2 EXPRESSIYA Duet BAM Mińsk 5,6 5,6 5,6 - 5,8 5,6
    3 LABIYNT Zespół NAM Kijów 5,5 5,5 5,5 5,6 5,5 5,5
    4 Anatolij Taran BAM Mińsk 5,4 5,4 5,4 5,5 5,4 5,4
    5 Daniel Lis Katowice 5,4 5,4 5,4 5,4 5,4 5,4
    6 Gaidychuk Duo NAM Kijów 5,4 5,4 5,4 5,3 5,3 5,36
    7 CHAMELLEON Duet AM Bydgoszcz 5,3 5,3 5,3 5,3 5,2 5,3
    8 ANTICO MODENO DUO 5,1 5,2 5,1 5,2 5 5,13
    9 Duet ZSM Częstochowa 5,1 5,2 5,2 5 5,1 5,13
    10 Duet AM Waszawa 5,1 5,1 5,1 5,2 5,1 5,1
    11 Duet PSM Zabrze 5 5 5 5,1 5 5
    12 Duet LM Grodno 5 5 5 5 5 5
    13 Rafał Machnik 4,7 4,7 4,7 4,7 4,7 4,7

    Aaliza:

    Pozycja 5, 12, 13 -  100%  zgodność ocen

    Pozycja 2, 3, 4, 7, 10, 11 - jeden juror wystawiał ocenę różniącą się od pozostałych o 0,1. Ocena ta była  najwyższa lub najniższa i nie była brana pod uwagę.

    Ten sam festiwal i ta sama komisja - kategoia V

    Lp Dane osoby J1 J2 J3 J4 J5 Średnia
    1 Katsiaryna TARAS AM Mińsk 5.8 5.8 5.8 - 5.7 5.8
    2 Paweł JANAS UMFC Warszawa 5.6 5.6 5.6 5.5 5.6 5.6
    3 Paweł NOWAK AM Łódź - 5.5 5.6 5.2 5.5 5.5
    4 Grzegorz Mikołaj MISZCZYSZYN AM Kraków 5.3 5.3 5.3 5.3 5.2 5.3
    5 Evgen LISINIAK Konserwatorium Praga 5.3 5.2 5.3 5.5 5.3 5.3
    6 Andrej DUDZINOV PSM Mińsk 5.1 5.1 5.2 5.2 5.2 5.16
    7 Tomasz WICHER AM Łódź - 5.1 5.2 5.1 5.1  5.1
    8 Maciej ZIMKA AM Kraków 5.1 5 5 5.2 5.2 5.1
    9 Ivan KORNYEV NAM Kijów 5.1 5.1 5.1 5.2 5.1 5.1
    10 Ivan HAYDYCHUK NAM Kijów 5.1 5.1 5.1 5.2 5.1 5.1
    11 Almir MESKOVIC AM Sarajewo 5 5 5.1 5 5.2 5.03
    12 Dominik FRČKA 5 5 5.1 5 4.9 5
    13 Maciej JANOWICZ AM Łódź - 5 5 5 5.1 5
    14 Jelena BRANKOVIC FUF Kragujevac 4.9 4.9 4.9 5.2 4.9 4.9
    15 Sylwia CSÉFALVAYOVÁ Konserwatorium Zilina 4.8 4.8 4.8 4.9 4.7 4.8
    16 Tibor IVÁN  4.6 4.6 4.7 4.8 4.6 4.63
    17 Hubert LUTKA ZSM Radom 4.6 4.6 4.6 4.8 4.7 4.63
    18 Wei MO 4.6 4.5 4.5 4.6 4.7 4.56
    19 Alexey KUZNIECOW Konserwatorium Sankt Petersburg 4.5 4.4 4.5  4.7 4.6 4.53
    20 Kamil BŁONIARZ Akademia Muzyczna Kraków 4.5 4.5 4.5 4.6 4.5 4.5
    21 Paweł PIENIĄŻEK ZSM Rzeszów 4.5 4.4 4.5 4.4 4.5 4.46
    22 Kai ZHANG 4.2 4.3 4.3 4.4 4.3 4.3
    23 Sławomir FONAŁ PSM I i II st. Stalowa Wola 4 4 4.2 4 4.1  4.03

    Aaliza:

    Pozycja 1, 2, 4, 7, 9, 10, 13, 14, 20, - jeden juror wystawiał ocenę różniącą się od pozostałych o 0,1. Ocena ta była  najwyższa lub najniższa i nie była brana pod uwagę.

    Pozycja 3, 5, 11, 12, 15, 22 - jeden juror wystawiał ocenę wyższą a drugi niższą - pozostałe były takie same. Ocena najwyższa i najniższa  nie była brana pod uwagę.

    Można zauważyć że u większości uczestników trzech lub czterech jurorów wystawiało takie same oceny a pozostali o 0.1 ocenę wyższą lub niższą.



    Istnieje jeszcze wiele innych "machlojek" jakimi posługują się jurorzy. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich komisji i konkursów.


    Andrzej Wawrzyniuk

     prof lodia kozubek

    Prof. Lidia Kozubek - światowej sławy pianistka
    przewodnicząca jury IX edycji MKIM.










    *****
    ***
    *


    XIII
    EDYCJA KONKURSU

    Tabela wyników
    *****
    ***
    *







    XII
    EDYCJA KONKURSU
    22-24 marca 2018


    Zespół Zamkowo-Parkowym
    w Krasiczynie



    Laureaci 2018

    Flute Quartet - Riga
    (Łotwa)
    (I miejsce w kategorii IV)






    Anna Szyc
    (Polska)
    (I miejsce w kategorii III)




    Weronika Jokiel
    (Polska)
    (I miejsce w kategorii II)





    Klara Roś
    (Polska)
    (I miejsce w kategorii I)








    Laureaci 2017 . . . . . . . Filmy

    /zobacz - tabela wyników/

    /zobacz - film/




    Zobacz-posłuchaj
    Moszkowski Trio
    (Polska)
    (I miejsce w kategorii IV)











    FOTO 2016














    Park zamkowy w Krasiczynie - kwitnący tulipanowiec (24 maja)

    Wschód słońca nad Przemyślem


    prof. Wanda Wiłkomirska
    w Krasiczynie


    więcej
    W dniach 09 - 11 kwietnia 2011 roku prof. Wanda Wiłkomirska przewodniczyła jury V Ogolnopolskiego Konkursu Interpretacji Muzycznej w Krasiczynie.

    Księga Pamiątkowa

    " Ogolnopolski Konkurs Interpretacji Muzycznej jest piękną imprezą, ktora dzięki entuzjazmowi pomysłodawcy, pana Andrzeja Wawrzyniuka i ofiarności coraz większej liczby pomocnikow ma szanse dalszego rozwoju. Przeżyłam wzruszające momenty słuchając młodziutkich muzykow, a poziomu laureatow nie powstydził by się niejeden prestiżowy sławny międzynarodowy konkurs.

    Życzę Konkursowi Interpretacj pięknej przyszłości

    Wanda Wiłkomirska

    Krasiczyn. 14.04. 2011 "


    jury V OKIM 2011 etap II
    Po konkursie w dniach 12 - 15 kwietnia 2011 prof. Wanda Wiłkomirska prowadziła konsultacje dla młodych adeptow sztuki skrzypcowej.



    prof. Barbara Świątek-Żelazna

    więcej
    Przewodnicząca jury VI Ogólnopolskiego Konkursu Interpretacji Muzycznej Krasiczyn 24-26 marca 2012

    Księga Pamiątkowa

    " Ogolnopolski Konkurs Interpretacji Muzycznej - Krasiczyn 2012 to wspaniała przygoda muzyczna.
    Z zachwytem i podziwem wysłuchałam wiele znakomitych wykonań utalentowanej młodzieży. Różnorodność instrumentów, magiczne miejsce zamku i niezwykła życzliwość gospodarzy tworzyli klimat, za którym będziemy tęsknić.
    Wielkie słowa uznania i podziwu dla Pana Andrzeja Wawrzyniuka - "spiritus movens" tego wydarzenia.
    Życzę kolejnych - obfitujących w talenty konkursów.
    Barbara Świątek-Żelazna"




    prof. Zygmunt Tlatlik

    więcej

    Przewodniczący jury VII Ogólnopolskiego Konkursu Interpretacji Muzycznej - Przemyśl 25-27 kwietnia 2013

    Księga Pamiątkowa

    "Ogólnopolski Konkurs Interpretacji Muzycznej to wielkie święto muzycznych talentów i artystów od lat szkolnych do późnej dorosłości. Impreza ta jest okazją do wielkich wrażeń i muzycznych wzruszeń na estradzie i na widowni.

    Dyrektorowi konkursu Panu mgr Andrzejowi Wawrzyniukowi należą się wielkie słowa uznania za pomysł powołania konkursu i bardzo sprawną organizację tego wspaniałego przedsięwzięcia.

    Życzę pomyślności w kontynuacji tego wzniosłego i wspaniałego dzieła.

    Z wyrazami szacunku

    Zygmunt Tlatlik

    Przemyśl 27.04 2013"



    prof. Zbigniew Lasocki
    //
    więcej
    Przewodniczący jury
    VIII Międzynarodowego Konkursu Interpretacji Muzycznej
    Krasiczyn - Przemyśl
    10-12 kwietnia 2014

    Księga Pamiątkowa

    "Wielkim podziwem i sympatią darzę Międzynarodowy Konkurs Interpretacji Muzycznej w Krasiczynie - Przemyślu.

    Pan Dyrektor Andrzej Warzyniuk potrafił stworzyć i wypielęgnować prawdziwy skarb muzyczny.

    Występy młodych talentów, których przyjemność miałem wysłuchać i oceniać napełniają radością serca i duszę każdego melomana.

    Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom, organizatorom i sponsorom tego wspaniałego przedsięwzięcia artystycznego oraz życze wielu dalszych sukcesów.

    Krasiczyn-Przemyśl
    12 kwietnia 2014

    Zbigniew Lasocki"



    prof. Lidia Kozubek

    więcej
    Przewodnicząca jury
    IX Międzynarodowego Konkursu Interpretacji Muzycznej
    Krasiczyn - Przemyśl
    26-28 marca 2015

    Księga Pamiątkowa

    " Z wielką przyjemnością uczestniczyłam w tym ciekawym Konkursie Interpretacji Muzycznej i życzę dalszych wspaniałych sukcesów na tym polu Panu dyrektorowi Andrzejowi Wawrzyniukowi i całemu zespołowi organizatorów, a młodym muzykom – laureatom serdecznie gratuluję !
    Oby nadal z wytrwałością i radością służyli muzyce, a przez nią całemu społeczeństwu.

    Prof. Lidia Kozubek

    Przemyśl 28 03 2015r. "



    prof. Stanisław Firlej

    więcej
    Przewodniczący jury
    X Międzynarodowego Konkursu Interpretacji Muzycznej
    Krasiczyn - Przemyśl
    07 - 09 kwietnia 2016

    Księga Pamiątkowa

    " Konkurs Interpretacji Muzycznej w Przemyślu jest wydarzeniem niezwykłym gdyż konfrontuje ze sobą młodych muzyków grających na różnych instrumentach. Dla członków jury jest to dodatkowa okazja, by poznać młodych artystów reprezentujących różne szkoły wykonawcze. Serdecznie gratuluję dyr Andrzejowi Wawrzyniukowi realizacji świetnego pomysłu i życzę energii na dalsze lata działalności. Wyrażam mój najwyższy podziw.

    S. Firlej

    Przemyśl-Krasiczyn 2016r. "



    prof. AM Grzegorz Wieczorek

    więcej
    Przewodniczący jury
    I, III i IV Ogólnopolskiego ( od 2014 r. Międzynarodowego) Konkursu Interpretacji Muzycznej

    Księga Pamiątkowa

    " Serdecznie dziękuję za zaproszeniemnie na I Ogólnopolski Konkurs Interpretacji Muzycznej oraz za wspaniałą atmossferę. Gratuluję wspaniałego pomysłu Panu Andrzejowi Wawrzyniukowi. Brawo !!!

    G. Wieczorek

    Krasiczyn 2007r. "



    prof. AM Katarzyna Przybylska

    więcej
    Przewodnicząca jury
    II Ogólnopolskiego ( od 2014 r. Międzynarodowego) Konkursu Interpretacji Muzycznej
    Krasiczyn 2008


    prof. UR Mirosław Dymon

    więcej
    Przewodniczący jury
    II Ogólnopolskiego ( od 2014 r. Międzynarodowego) Konkursu Interpretacji Muzycznej
    Krasiczyn 2008


    prof. Jan Zygmunt Paterek
    Przewodniczący jury
    XI Międzynarodowego Konkursu Interpretacji Muzycznej
    Krasiczyn - Przemyśl 2017


    prof. dr hab.Cezary Sanecki

    więcej
    Przewodniczący jury
    XII Międzynarodowego Konkursu Interpretacji Muzycznej
    Krasiczyn 2018

    prof. UR dr hab. Leszek Czesław Suszycki

    więcej
    Przewodniczący jury zespołów
    XI i XII Międzynarodowego Konkursu Interpretacji Muzycznej
    Krasiczyn 2017 i 2018.


    prof. zw dr hab. Zbigniew Bargielski
    Kompozytor

    więcej
    Przewodniczący jury
    XIII Międzynarodowego Konkursu Interpretacji Muzycznej
    Krasiczyn 2019.



    Pomysł i realizacja
    Andrzej Wawrzyniuk

    Organizator
    Fundacja SONORE

    Współorganizator - gospodarz konkursu
    Centrum Kultury i Nauki ZAMEK w Przemyślu

    Współorganizatorzy:
    Urząd Gminy Krasiczyn
    POLCARGO MEDYKA

    Współpraca:
    Mieczysław Kuzmiński
    Elwira Wawrzyniuk
    Danuta Wajs-Warchoł
    Janusz Kołacz
    Emilia Yokota
    Andrzej Suliga

    Asystent organizatora:
    Ewald Wawrzyniuk

    Dyrektor konkursu
    Andrzej Wawrzyniuk